TRIK na TAŃSZE tankowanie! Wystarczy przy dystrybutorze …

Lepiej na stacji zapłacić za tankowanie 200 zł czy 194 zł? Oszczędność niby niewielka, ale pytanie można zadać inaczej – lepiej na stacji wydać 200 zł tylko na paliwo czy wydać 200 zł i za tę kwotę zatankować tyle samo paliwa i jeszcze kupić kawę? Ta druga opcja jest możliwa, jeśli aktywnie i sprytnie korzystamy z dobrodziejstw nowoczesnej bankowości

To, że banki muszą na nas zarabiać jest oczywiste – po to istnieją. Jednak niekiedy dzielą się z nami swoimi przychodami. Nie bezinteresownie – celem jest przyciągnięcie nowych klientów a dotychczasowych odwiedzenie od planów zmiany banku. Bank zarabia za każdym razem, gdy płacimy kartą.


 

W tym przypadku zarobić możemy i my. Są banki, które zwracają nam określony procent transakcji – 1, 2 lub 3 procent – za każde zakupy. Inne kuszą okazjami w wybranych sieciach sklepów czy stacji benzynowych.
Zobacz, jakie musisz mieć konto, aby korzystać z okazji – rabatów i innych bonusów

 

To gratka przede wszystkim dla kierowców, którzy dużo jeżdżą. Nie dość, że często odwiedzają stacje, to jeszcze każdorazowa płatność jest na wysoką kwotę. Otrzymując trzyprocentowy zwrot za każdą płatność są w stanie miesięcznie „odzyskać” kilkanaście bądź parędziesiąt złotych – i to tylko za tankowanie. Nawet jeśli nie będą to oszałamiające kwoty, to otrzymujemy je za zrobienie czegoś, co i tak zrobić musimy. Nie wymagają żadnego dodatkowego wysiłku – tylko zamiast gotówką płacimy kartą.

 

I w ten sposób w niektórych bankach działają okazje, z których klienci mogą korzystać. Czasem może to być jednorazowy bonus w postaci 20 zł za skorzystanie z konkretnej sieci stacji, innym razem zwrot trzech procent wydanych pieniędzy. I wszyscy są zadowoleni – sieć stacji, bo przyjechałeś właśnie do nich, bank, bo zarobił na tym, że zapłaciłeś kartą, a ty, bo taniej zatankowałeś i umyłeś samochód.

 

Warto pamiętać, że niekiedy trzeba aktywować daną okazję w serwisie transakcyjnym banku. Potrzeba do tego paru kliknięć, nie jest to czasochłonne, jednak bez tego bonusy mogą nie zostać nam naliczone.

 

/AUTO ŚWIAT, Mbank