Masz problemy z paliwem w zimie? Oto kilka rad które mogą ci pomóc!

Większe mrozy to dla wielu kierowców prawdziwe utrapienie. Nierzadko samochód z rana odmawia posłuszeństwa a do pracy zawozi nas taksówka. Choć przyczyny zazwyczaj szukamy w akumulatorze to nie zawsze on jest winowajcą problemów!

Paliwo, a szczególnie olej napędowy potrafi zacząć mętnieć już przy lekkim mrozie, co prawda wciąż jest płynny (minimalna temperatura zamarzania uregulowana jest przez przepisy) to niektóre auta już wtedy zaczynają odmawiać posłuszeństwa. O dziwo problem ten dotyczy nowocześniejszych jednostek. Wiąże się to z zapychaniem filtra paliwa. A im silnik nowocześniejszy tym może być na to bardziej wrażliwy. Z racji tego warto wydać pare groszy na litrze więcej i zatankować paliwo przystosowane do niższych temperatur (istnieje duża szansa, że zmętnieje ono dopiero przy niższej temperaturze). Znacznie mniej problemów mają użytkownicy silników benzynowych, gdzie paliwo mniej podatne jest na czynniki atmosferyczne.


Poprawić wytrzymałość paliwa możemy też we własnym zakresie. Rozwiązaniem jest dolanie niewielkiej ilości  depresatora. Należy jednak pamiętać aby nie nalać za dużo, wtedy możemy osiągnąć wręcz odwrotny efekt zamieniając paliwo w konsystencje żelu.

 

źródło: auto swiat