Policja wystawia coraz więcej mandatów. SPRAWDŹ JAK ICH UNIKNĄĆ! (PORADNIK)

Wciąż jedyną całkowicie skuteczną metodą na brak mandatów jest przepisowa jazda. Jednak na rynku jest wiele urządzeń i rozwiązań, które mogą nam pomóc uniknąć mandatu.

Żadna metoda nie jest całkowicie skuteczna, można jedynie zmniejszyć prawdopodobieństwo otrzymania kary. Jak i czym się bronić przed wzmożonymi kontrolami?


Najpopularniejsze wciąż jest CB radio. Kiedyś używane głównie przez kierowców ciężarówek i pasjonatów, teraz charakterystyczne anteny widać niemal na co drugim aucie. Jednak do jazdy w hałasie CB radia należy przywyknąć i też nie każdy ma na to ochotę, a żeby dowiedzieć się o kontrolach policji trzeba słuchać go cały czas.

Wykrywacze pasm radarowych również nie zapewnią nam komfortu jazdy. Większość alarmów będzie… fałszywa! Ponieważ radary wykorzystywane do pomiarów prędkości wykorzystują te same pasma co czujki radarowe systemów alarmowych i automatycznie otwieranych drzwi, czy nawet czujniki parkowania.

Dość dobrym rozwiązaniem mogą być aplikacje takie jak Yanosik. Jednak wszystkie działają na zasadzie społeczności, więc to od ilości użytkowników i ich rzetelności będzie zależeć jak dokładne będą wskazania.

Należy również pamiętać, że w Polsce dozwolona jest jedynie sprzedaż antyradarów i ich posiadanie. Ich używanie jest zabronione!

źródło: autoświat.pl