Masz TEN system w aucie? MOŻE CIE ZABIĆ! Tylko ostatnio z jego powodu zginęło prawie 30 osób! SPRAWDŹ CZY JESTEŚ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE.

Coraz popularniejszy system w nowych samochodach zaczyna zbierać swoje krwawe żniwo. W samym USA z jego powodu zginęło już 28 osób. O co zatem chodzi?

Chodzi o bezkluczykowy dostęp do samochodu. Choć pewnie większość osób zadaje sobie pytanie, co może być w tym groźnego, to sprawa jest naprawdę poważna. Wiele osób, często starszych, zapomina wyłączyć silnik po wjechaniu do garażu. Z racji na brak kluczyka w stacyjce silnik może pracować tak długo jak długo będzie paliwo w baku. W takiej sytuacji  w budynku gromadzi się trujący tlenek węgla, który jest odpowiedzialny za coraz większą liczbę zgonów bądź ciężkich uszkodzeń mózgu.


Problem zauważyła nawet Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która zaproponowała wprowadzenie federalnej regulacji nakazującej montowanie systemów ostrzegającej kierowcę. Również rodziny ofiar skierowały sprawę do sądu.

 

źródło: autoświat.pl zdjęcie (poglądowe) TVP.pl