kolęda

KTO daje najwięcej na KOLENDĘ? Tego się nie spodziewacie! [Ranking hojności]

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a co za tym idzie kolęda – czyli tradycyjna wizyta księży w domach parafian. Zazwyczaj rozpoczyna się tuż po Nowym Roku. Gdzie parafianie mają najbardziej otwarte i życzliwe serca? Publikujemy raport portalu Naszemiasto.pl.


 

 

Standardowo węża w kieszeni mają mieszkańcy województwa wielkopolskiego oraz lubuskiego. Na kolędę przeznaczają marne 20 zł.

 

Niewiele lepsza sytuacja ma miejsce w województwach małopolskim i mazowieckim, gdzie wierni przeznaczają 40 złotych na kolędę.

 

Z kolei w województwach łódzkim, opolskim i zachodniopomorski jest znacznie lepiej, mieszkańcy wręczają duszpasterzom średnio 50 złotych na kolędę.

 

W województwie podlaskim, księża otrzymują średnio 60 złotych.

 

Szczególnie hojni są mieszkańcy województwa lubelskiego, które mimo, że jest biednym regionem, ma bardzo życzliwych mieszkańców. Średnia datków na kolędę to 70 złotych.

 

Bardzo ciekawie sytuacja wygląda w województwie podkarpackim – tam księża nie mogą brać ofiar na kolędę. To decyzja tamtejszego biskupa.

 

 

Mieszkańcy województw; kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i świętokorzyskiego mają najbardziej otwarte serca, średnio przeznaczają 100 zł na kolędę.

 

źródło: se.pl