BRZYDKA POGODA? Poznaj 7 SPOSOBÓW na DOBRY HUMOR!

Jesień za oknami i mamy coraz więcej szarych, deszczowych i wietrznych dni. To dlatego wielu z nas odczuwa zniżkę nastroju. Jest jednak kilka prostych, domowych sposobów na poprawę humoru. Oto one!


 

1. Wyjdź na dwór – brzydka pogoda może do tego nie zachęca, a jednak! O ile aura nie jest ekstremalna, naprawdę warto wyjść na spacer, czy bieg w deszczu – być może wrócimy mokrzy czy trochę zmarznięci, ale jak miło będzie wtedy posiedzieć w domu!

 

2. Wyjdź z domu – jeśli bardzo mocno pada lub jest silny wiatr, to spacer nie będzie przyjemnością, jednak wtedy można zaplanować wyjście do kina czy do kawiarni i tam spędzić miło czas z rodziną czy znajomymi.

 

3. Włącz muzykę – będąc w domu wystarczy włączyć swoją ulubioną muzykę i zacząć tańczyć, a już humor się poprawia. Może do pląsów zachęcisz całą rodzinę?

 

4. Przygotuj coś pysznego włączając do działania domowników – wiadomo, że zapach ciasta czy smakowitego obiadu poprawia nam humor, a wspólne przygotowanie posiłku to dodatkowo budowanie relacji z bliskimi.

 

5. Spotkaj się z rodziną lub znajomymi – brzydka pogoda to okazja do odwiedzin, możesz zaprosić kogoś do siebie lub odwiedzić dawno nie widzianą ciocię.

 

6. Daj sobie chwilę dla siebie – taki pochmurny czas może być okazją do relaksu – poczytaj książkę, zrób sobie relaksującą kąpiel albo po prostu podumaj trochę patrząc przez okno i słuchając deszczu.

 

7. Posprzątaj – i to ma być relaks? No, może niekoniecznie! Udowodniono jednak, że sprzątanie, a szczególnie porządkowanie i pozbywanie się starych rzeczy, wspaniale wpływa na nasze samopoczucie. W każdym domu zalegają różne „przydasie”, których warto się pozbyć i oczyścić dom.

 

(aw), fot. pixabay